top

Grabież organów

Zebrane dowody opowiadają przerażającą historię na temat morderstw i zbrodni, które w dalszym ciągu dokonywane są w Chinach. Lekarze i ludzie którzy byli świadkami, ujawniają fakt, że tysiące ludzi praktykujących Falun Gong jest mordowanych w celu pozyskania organów, które później sprzedaje się na potrzeby przeszczepów z ogromnym zyskiem.

Nabywcami takich organów jak nerki, wątroby i serca, są często obcokrajowcy którzy mają odpowiednie środki finansowe. W przypadku gdy wynik badania zgodności tkankowej narządów z organizmem biorcy jest pozytywny, więzień sumienia jest uśmiercany.

Inicjatorami tych zbrodni są przedstawiciele Chińskiej Partii Komunistycznej (KPCh), działając w zmowie ze szpitalami, władzami więzień i obozów koncentracyjnych oraz wojskiem.

Ofiary, przed badaniami zgodności tkankowej, przetrzymywane są masowo w obozach koncentracyjnych, stanowiąc tym samym ogromny bank żywych narządów pod przeszczepy. Po przeprowadzeniu operacji, ich szczątki są niezwłocznie kremowane.

Ta historia może być zbyt okrutna by w nią uwierzyć, jednak po raz pierwszy została ujawniona w marcu, 2006r. kiedy pewna kobieta oświadczyła że ponad 4000 praktykujących Falun Gong, zostało zamordowanych w celach transplantacji, w szpitalu, w którym pracowała. Zeznała również, że jej mąż chirurg, pracujący w tym samym szpitalu położonym w północno-wschodnich Chinach w mieście Shenyang, przyznał się jej, że w ciągu 2 lat pobrał rogówki z ciał około 2000 żywych praktykujących Falun Gong. (artykuł, wideo).

Tydzień później, chiński lekarz wojskowy, nie tylko potwierdził zeznania kobiety, ale również oświadczył, że takie przestępstwa miały miejsce w 36 innych obozach koncentracyjnych na terenie całego kraju. W największym z nich przetrzymywano 120 tysięcy osób. Zeznał również, że był świadkiem masowego transportu praktykujących Falun Gong, którzy byli zamknięci w wagonach do przewożenia bydła, przeprowadzanego pod osłoną nocy i pod ścisłym nadzorem (artykuł).

Sympatycy Falun Gong oraz działacze praw człowieka w USA natychmiast rozpoczęli dochodzenie w celu potwierdzenia tych oświadczeń. Dzwonili do chińskich szpitali udając klientów, zainteresowanych przeszczepem nerki lub wątroby. Ku ich przerażeniu, lekarze w kolejnych miejscach potwierdzali: dysponujemy organami praktykujących Falun Gong – przyjedźcie i dostaniecie potrzebny wam organ w przeciągu tygodnia.

Dwóch czołowych kanadyjskich prawników zajmujących się prawami człowieka, zaszokowani tymi doniesieniami, postanowili rozpocząć własne dochodzenie. Były Sekretarz Stanu do Spraw Azji i Pacyfiku – David Kilgour wraz z zajmującym się ściganiem zbrodniarzy nazistowskich, Davidem Matas’em – opublikowali w lipcu 2006r., 140-stronicowy raport w tej sprawie, który potwierdza prawdziwość tych doniesień. Dochodzenie w tej sprawie, z podobnymi ustaleniami, prowadził również Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Edward McMillan-Scott.

W wyniku tego, władze KPCh zaczęły w pośpiechu ukrywać wszelkie dowody zbrodni. Strony internetowe szpitali, które informowały o organach na sprzedaż, zostały usunięte (jednak niewystarczająco szybko, gdyż śledczym udało się zapisać obrazy tych stron). Przykładowo na jednej z takich stron, pewien szpital chwalił się że posiada możliwość przeprowadzenia transplantacji w czasie jednego, do czterech tygodni. Eksperci medyczni uznali że jest to niemożliwe, chyba że owe szpitale posiadają dostęp do ogromnego banku żywych organów.

Krótko po pojawieniu się raportów dotyczących grabieży organów, przywódcy partii ogłosili ustawę zabraniającą wykorzystywania organów na przeszczep, bez zgody dawców. Po roku później, okazało się że to prawo nigdy nie było przestrzegane. I jak niektóre osoby trafnie zauważyły sformułowanie tych przepisów było sprytnym chwytem na zmieszanie opinii publicznej.

W latach 1990-tych, organizacje praw człowieka i międzynarodowe media powszechnie informowały, że w Chinach do przeszczepów, wykorzystywane są organy straconych więźniów. W 2001r. chiński lekarz zeznał przed Kongresem USA, że pobrał rogówki i skórę, od przeszło 100 straconych więźniów, włączając w to tych którzy byli wciąż żywi („Przygotowanie na Sujiatun”: artykuł). Partia komunistyczna rozpoczęła również stosowanie tzw. „ciężarówek egzekucyjnych” pozwalających na natychmiastowe i niezauważalne dokonywanie egzekucji i dostarczenie świeżych organów do szpitali (artykuł).

Wraz Kilgour’em i Matas’em, Komitet do Badania Prześladowań Falun Gong (CIPFG: http://www.cipfg.org) podjął inicjatywę w odkrywaniu i ujawnianiu przestępstw związanych z grabieżą organów. CIPFG i znane postacie, w tym żydowscy przywódcy religijni i byli olimpijczycy, podjęli się inicjatywy zorganizowania Pochodni Praw Człowieka (link). Ich przesłaniem jest: „Zbrodnie przeciw ludzkości i Igrzyska Olimpijskie nie mogą współistnieć w Chinach.”

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa