top

Akty przemocy o charakterze seksualnym

(Uwaga: artykuł zawiera obrazy, które mogą być zbyt brutalne dla osób wrażliwych)

Kobiety praktykujące Falun Gong, opowiadają przerażające historie związane z fizycznym i seksualnym cierpieniem, którego doświadczały podczas przebywania w aresztach. Były gwałcone kijami od mioteł lub pałkami elektrycznymi, co powodowało obfite krwawienie narządów płciowych. Ich piersi przekłuwano kolczastym drutem a także były poddawane gwałtom grupowym.

„Powiadasz że ćwiczysz tolerancję? Zobaczymy czy jak cię zgwałcę, dalej będziesz w stanie to tolerować” – Strażnik więzienny

Słynny, chiński prawnik, zajmujący się prawami człowieka Gao Zhisheng, kontynuując śledztwo dotyczące prześladowań Falun Gong, mówi: „Spośród przypadków niewiarygodnej brutalności, przerażające czyny które najbardziej poruszyły moją duszę, to wulgarne i rutynowo przeprowadzane tortury na kobiecych narządach płciowych przez policję i ludzi biura 6-10.”

„Narządy płciowe i piersi niemalże każdej kobiety, i genitalia każdego mężczyzny były celem tortur na tle seksualnym, w najbardziej barbarzyński sposób” – napisał Gao, w grudniu 2005r. w liście otwartym do przedstawicieli władz komunistycznej partii. (artykuł)

Jeden z listów otwartych nadesłany przez kobiety chińskiego pochodzenia, które praktykowały Falun Gong, opisuje sposób w jaki były traktowane: „Używano metalowych przewodów do przekłuwania naszych sutków. Policjanci gwałcili nas za pomocą bakłażanów, szczotek do zębów i plastikowych butelek z wodą.” W pewnym obozie pracy dla kobiet z prowincji Jilin, policja wykorzystywała gorący sproszkowany pieprz aplikowany do pochwy torturowanych kobiet, starając się zmusić je do porzucenia wiary i praktyki Falun Dafa.” (List otwarty)

Raport organizacji United Nations z października 2000r., w rozdziale poświęconym przemocy wobec kobiet, opisuje przypadek, w którym 18 kobiet które były praktykującymi Falun Gong, zostały rozebrane do naga i wtrącone do męskich cel w których przetrzymywano kryminalistów. (U.N. numer dokumentu E/CN.e/2001/73/Dod.1). Raport stwierdza również: „pałki elektryczne są często stosowane w celach rażenia piersi i narządów płciowych, wobec kobiet praktykujących Falun Gong”.

Policjant gwałci kobietę na ulicy

Fragment raportu organizacji Falun Gong Human Rights Working Group [Pełen raport]

14 Maja 2001, po godzinie 21, praktykująca Falun Gong samotnie rozdawała ulotki wzdłuż ulicy Dabeiyao w mieście Yonganli, w dzielnicy Chaoyang. Zatrzymał ją policjant na służbie ubrany po cywilnemu, który patrolował miasto. Pod pozorem przeszukania, brutalnie złapał ją za dolną część ciała. Po wyrwaniu się, zaczęła uciekać wzdłuż ulicy. Policjant gonił ją na rowerze, zaciekle uderzając gumową pałką. Oświadczył: „Mój przełożony powiedział by nie odpuścić żadnemu praktykującemu Falun Gong. Zabiję cię dzisiaj i wrzucę twoje ciało do kanału albo zabiorę na posterunek”.

Kobieta praktykująca Falun Gong po pobiciu i gwałtach przez Pekińską policję.

Próbowała uciekać, lecz bezskutecznie. Policjant katował ją przez przeszło godzinę – do granicy śmierci. Zajściu przyglądało się około dwunastu przechodniów. Krzyczał do nich: „Ona jest praktykującą Falun Gong. Jest aktywną kontrrewolucjonistką. Nie będzie miało znaczenia jeżeli pobiję ją na śmierć.” Wszyscy przechodnie szybko się rozeszli.

 

Na skutek uderzeń wypadły jej dwa przednie zęby. Policjant bijąc ją w bestialski sposób, zadał jej wiele ran na głowie, a jej lewa połowa ciała napuchła i była posiniaczona.

Policjant uderzył ją z calej siły pałką w prawe ucho i skroń. Wtedy straciła przytomność. Po tym zaciągnął ją pod most i zerwał z niej bieliznę. Zgwałcił ją. Następnie z całej siły wcisnął jej gumową pałkę w pochwę i usiadł na niej. Kiedy praktykująca odzyskała świadomość i trochę sił, krzyczała tak głośno jak tylko mogła; wtedy policjant porzucił ją i odjechał na rowerze.

Strażnik więzienny gwałci 28-letnią studentkę uniwersytetu

Jednym z najbardziej znanych, jest przypadek gwałtu pani Wei Xingyan, absolwentki uniwersytetu w Chongqing. Wieczorem 13 maja 2003 roku, została zaaresztowana za posiadanie balonów i transparentów, z informacjami dotyczącymi Falun Gong.

Policjant rozkazał dwóm więźniom, rozebranie jej do naga. Następnie powalił ją na podłogę i zgwałcił na ich oczach.

Kiedy informacja o jej przypadku została ujawniona poza Chinami, uniwersytet i lokalne władze zataiły jej tożsamość, zaprzeczając jakoby ktoś taki w ogóle istniał. Jej obecne miejsce pobytu pozostaje nieznane (Pełna relacja).

Drewniany blok, ukazujący kobiętę przed gwałtem grupowym

Mężczyźni także nie są wolni od podobnych nadużyć. Dla przykładu, 32-letni Chu Hui, był torturowany od 21 do 8 nad ranem, poprzez bicie i rażenie elektrycznymi prętami, które stosuje się do uśmiercania bydła. Oprawcy razili wszystkie części jego ciała, włącznie z wkładaniem przewodów w odbyt. Pan Chu wielokrotnie tracił przytomność, podczas tej tortury (Pełna relacja).

* 32-letnia pani Zhu Xia, czasem płacze, śmieje się, często uderza w drzwi i okna biegając w obłędzie. Moczy się, ma częste halucynacje i szamocze się nieustannie, wśród niewidzialnych wrogów. W nocy macha rękami wokół głowy broniąc się i krzycząc: „Chcecie mnie zgwałcić?” (artykuł)
* Przypadek kobiety, która po dotkliwym pobiciu i rażeniu prądem miejsc intymnych, umiera po trzech dniach od zatrzymania. (artykuł)
* Przypadek kobiety powieszonej pod sufitem i gwałconej przy użyciu kijów, w celu wymuszenia „transformacji” (artykuł)
* Raport Centrum Informacyjnego Falun Dafa: Kobiety – więźniowie sumienia (pobierz). Raport zawiera zdjęcia i inne dostępne informacje, przedstawiające rażące przypadki traktowania kobiet które praktykowały Falun Gong.

(Uwaga: artykuł zawiera obrazy, które mogą być zbyt brutalne dla osób wrażliwych)

Kobiety praktykujące Falun Gong, opowiadają przerażające historie związane z fizycznym i seksualnym cierpieniem, którego doświadczały podczas przebywania w aresztach. Były gwałcone kijami od mioteł lub pałkami elektrycznymi, co powodowało obfite krwawienie narządów płciowych. Ich piersi przekłuwano kolczastym drutem a także były poddawane gwałtom grupowym.

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa