top

Wysokiej rangi urzędnicy występują z komunistycznej partii Chin

Ujawniając dokumenty rządowe potwierdzające prześladowania i falę szpiegostwa

Były przedstawiciel rządu Pan Chen Yonglin (po lewej) i Pan Hao Fengiun (po prawej) są dwoma z pięciu urzędników, którzy publicznie ogłosili wystąpienie z KPCh w czerwcu 2005 roku

Dlaczego przedstawiciele urzędów na wysokich stanowiskach, których liczba ciągle wzrasta, ryzykują wszystko by wydostać się ze „wzrastających” Chin?  Wygląda na to że Chiny szybko stają się superpotęgą ekonomiczną w Azji. Technologicznie są coraz bardziej rozwinięte, a ich obywatelom wydaje się coraz lepiej prowadzić biznesy i jest większa swoboda w Internecie. Wydaje się że ten postępujący trend pozwala chińczykom na patrzenie w świetlaną przyszłość. Tymczasem jednak, uzdolnieni i dobrze wykształceni chińscy oficjelowie ryzykują swoje życia i dobrobyt własnych rodzin by uciec z Chin.

Coś więc tutaj nie pasuje.

Publikacja Dziewięciu Komentarzy wyjaśnia ten antagonizm i ujawnia wstrząsającą prawdę o Chinach: Chińska partia komunistyczna (KPCh) posiada przerażające intencje wobec swoich własnych ludzi i reszty świata. Urzędnicy wewnątrz partii wiedzą o tym, i ci z nich którzy mają wystarczająco odwagi, występują z KPCh, podobnie zresztą jak miliony innych chińskich obywateli (Quit CCP Global Service).

Dnia 4 czerwca 2005 r., starszy dyplomata chiński, 37-letni Chen Yonglin, publicznie oznajmił chęć ucieczki do Australii, oznajmiając również że porzucił stanowisko w chińskim konsulacie i ukrywa się od kilku tygodni. Pan Chen był Pierwszym Sekretarzem do Spraw Politycznych w Chińskim Konsulacie Generalnym w Sydney, w Australii. Przed tym, pracował dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez okres dziesięciu lat.

W następnych tygodniach, inni chińscy urzędnicy z Australii, Kanady i Europy również dążyli do ucieczki i wystąpienia z szeregów partii.

Podczas tego procesu, tych kilku byłych urzędników, z pierwszej ręki udostępnili dowody wyjątkowo brutalnego traktowania przez reżim chiński jego własnych obywateli, jak również dowody zaangażowania w rozległą kampanię szpiegostwa i szerzenia propagandy w innych krajach.

Hao Fengjun, kolejny wysoki urzędnik, przypominającej Gestapo insytucji, która współpracowała z chińskim rządem, przywiózł ze sobą dokumenty opisujące szczegóły aktywności szpiegowskich w innych krajach, jak również dokumenty opisujące strategię prześladowań pewnych grup w Chinach, jak np. propagatorów demokracji czy zwolenników Falun Gong.

W rzeczy samej, urzędnicy, którym udało się uciec z Chin mają podobne zdanie: KPCh jest z natury bardzo skorumpowana, boom ekonomiczny w Chinach jest iluzją, gdzie w rzeczywistości jest na skraju upadku; pomimo tego że władze zorganizowały Olimpiadę w Pekinie w 2008 r., by przypodobać się światu i  zaprezentować w oczach przywódców innych państw, to brutalne prześladowania wobec własnych obywateli są nadal prowadzone w sposób systematyczny.

Podczas gdy cały świat stale inwestuje coraz więcej zasobów, kapitału i zaufania w Nowe i „wzrastające” Chiny,  wypadałoby dokładnie przemyśleć i zastanowić się dlaczego wielu ludzi sukcesu w chińskim społeczeństwie, uciekają z Państwa Środka w desperacji ?

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa