top

Chen Zhenping: Matka – uwięziona i poddawana torturom

Chen Zhenping – matka fińskiej rezydentki Zhaoyu Jin, została w lipcu 2008r. uprowadzona ze swojego domu w prowincji Henan. W przeciągu miesiąca, po przeprowadzeniu tajnego procesu, została wysłana na osiem lat do więzienia. Organizacja Amnesty International (AI) uznała Chen jako więźnia sumienia i podjeła się rozpatrzenia jej sprawy. W kwietniu 2010r. AI poinformowała że Chen została poddana brutalnym torturom, a także jest regularnie bita i wstrzykiwane są jej toksyczne substancje.

Matka Zhaoyu Jin została w 2009 skazana na 8 lat więzienia tylko za to że ćwiczyła Falun Gong. Amnesty International donosi że była dotkliwie bita i wstrzykiwano jej toksyczne subtancje.

Oto fragmenty apelacji AI w imieniu Chen od 2008 roku:

1) „Praktykująca Falun Gong Chen Zhenping została bezzasadnie aresztowana 9 lipca w swoim domu w mieście Zhengzhou w prowincji Henan. Jej rodzinie zakazano odwiedzin i nie wiadomo gdzie obecnie jest przetrzymywana. Jest w poważnym niebezpieczeństwie torturami …

Przez pierwsze 10 dni była przetrzymywana w areszcie śledczym Matougang, po czym została przeniesiona do aresztu śledczego nr 1 w mieście Zhengzhou… Według jednego z więźniów, Chen Zhenping przebywała w 30-sto osobowej celi i zmuszona była do spania na podłodze. Jeden z byłych współwięźniów poinformował że Chen była zmuszana do pracy po 19 godzin dziennie przy produkcji dywaników, patyczków higienicznych i innych produktów pod nadzorem ścisłych kryteriów produkcji. Jeżeli nie udało się jej sprostać tym kryteriom, była bita i źle traktowana.”

2) „Chen Zhenping została skazana w sierpniu 2008 r., w tajnym procesie sądowym na osiem lat więzienia za „użycie heretyckiej organizacji do obalenia prawa”. Rodzina martwi się że Chen może być przeniesiona do więzienia z dala od domu …

Prawnik zajmujący się sprawą Chen Zhenping, w listopadzie 2008 r. zwrócił się do sądu ludowego okręgu Jingshui w Zhengzhou, prowincji Henan, o informacje dotyczące jej przypadku. Urzędnik sądowy powiedział mu że praktykujący Falun Gong nie mają prawa zatrudniania prawników.

W dniu 5 grudnia prawnik poprosił 18-letnią córkę Chen by zwróciła się do sądu o dokument wyroku. Po kilku próbach nabycia dokumentu, wielokrotnie odpowiadano jej by przyszła w późniejszym terminie. W dniu 4 stycznia, po tym gdy córka Chen oświadczyła że nie opuści budynku bez otrzymania dokumentu, jeden z pracowników sądu wymierzył jej cios pięścią, kopnął ją, pchnął na ziemie i stanął na klatce piersiowej dopóki trzech innych pracowników nie interweniowało by go powstrzymać. Lokalna policja odmówiła przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie.

3) „Uwięziona praktykująca Falun Gong Chen Zhenping, która obecnie odbywa karę 8 lat pozbawienia wolności … uważa się że wstrzykiwano jej toksyczne medykamenty a także była wielokrotnie bita w więzieniu. Nadal pozostaje w poważnym niebezpieczeństwie dalszych tortur …

Obecnie jest przetrzymywana w więzieniu dla kobiet nr 5 w prowincji Henan, gdzie wraz z nią przetrzymywanych jest około 200 praktykujących Falun Gong.

Były więzień, który niedawno został uwolniony z tego samego więzienia, doniósł że Chen Zhenping przetrzymywana jest w małej celu, gdzie przez całą dobę obserwowana jest przez innych więźniów, z których wielu to kryminaliści i narkomani. Były więzień donosi również że Chen często zabraniano korzystania z toalety i większość czasu była przywiązana do lóżka i bita.

Wstrzykiwano jej również toksyczne substancje… można było usłyszeć „nie dawajcie mi zastrzyku, nie dawajcie mi zastrzyku. Nie chcę tego lekarstwa…”

Praktykujący Falun Gong przetrzymywani w więzieniach, codziennie poddawani są propangdzie oczerniającej Falun Gong i torturze przy użyciu bardzo wysokich dźwięków aż nie wyrzekną się swojej wiary.”

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa