top

[CNN – Video] Mocne słowa kongresmena o prezydencie Hu Jintao

Podczas programu Parket Spitzer ostatniej nocy, kongresmen Dana Rohrabacher powiedział gospodarzom programu Kathleen Parker’owi i Eliot Spitzer’owi, że Chiny powinny być traktowane jako „gangsterski reżim który morduje swoich własnych ludzi”. Rohrbacher mówił o historii łamania praw człowieka w Chinach, koncentrując się na nadal trwających „represjach religijnych”, co szczególnie może dotyczyć prezydenta Chin, Hu Jintao, który obecnie przebywa na dyplomatycznej wizycie w Waszyngtonie.

[jwplayer mediaid=”993″]

Kongresman Dana Rohrabacher powiedział podczas wywiadu dla CNN 19 stycznia:

Nie ma wolności słowa, wolności prasy; nie ma wolności zgromadzeń. Ktokolwiek kwestionuje rząd, jest natychmiast wtrącany do więzienia”.

„W Chinach trwają represje religijne. Ludzie, jak Falun Gong są nikim więcej, jak tylko ludźmi uprawiającymi jogę i medytację, jednak wtrącani są tysiącami do więzień. Czasami jest masa dowodów na to, że są oni katowani na śmierć, po czym wykradane im są organa wewnętrzne na sprzedaż. Nie ma nic bardziej okrutnego niż to.”

„W rzeczywistości, jest to gangsterski reżim, który morduje własnych ludzi. I tak powinien być traktowany, w przeciwnym razie nie uszanuje nas”.

źródło: CNN

Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa